23.4.2018

V našom vývoji ideme stále vpred a potreba naslúchať klientom sa nám vypláca. Preto sme pre tento rok splnili ďalšie želanie zákazníkov a rozšírili radu zatepľovacích systémov o nové výrobky. Sú nimi MDZ 300_KB, MDZ XL 300_KB, KEZ 300_KB s predĺženým inštalačným tubusom a dlhou vnútornou a vonkajšou izoláciou vhodnou na inštaláciu elektrických zariadení v zateplených fasádach budov. Nové produkty môžeme bezpečne inštalovať do väčšej hrúbky izolácie než obyčajne, a to až do 300 mm.

Zákazník môže byť taktiež spokojný s priloženým príslušenstvom. K výrobkom KEZ 300_KB prikladáme hmoždinky, vnútornú izoláciu, skrutky na pripevnenie nosiča ku stene, skrutky na montáž krabice k nosiču a skrutky na inštaláciu prístrojov. Pokiaľ má niektorá z fasád hrubší povrch, odporúčame pritesniť prístroj silikónom. Priložený návod na samotnú inštaláciu nájdu všetci záujemci v balení. K tomuto výrobku a s rovnakým príslušenstvom v balení sme “išli ruka v ruke“ a vytvorili montážnu dosku do zateplenia veľkosti 120 x 120 mm a nazvali ju MDZ 300_KB.

  

Štyrikrát väčšiu plochu, než je klasická montážna doska, ponúka nový produkt MDZ XL_KB. Táto doska veľkosti 240 x 240 mm je teraz určená do zateplení do hrúbky 300 mm a v tomto variante ju nazývame MDZ XL 300_KB. Montážna doska obsahuje integrovanú krabicu prispôsobenú na svorkovanie a je možné ju použiť aj ako klasickú krabicu pod vypínač alebo zásuvku. Slúži na inštaláciu napríklad vonkajších svietidiel, pohybových čidiel či zásuviek na 400 V. Nehodí sa však na montáž satelitných a iných veľkoplošných prvkov. Všetky produkty systémov do zateplenia odolávajú teplote v rozmedzí – 25 °C až 60 °C.

Ďalšou našou novinkou na trhu, ktorú sme tento rok uviedli, je rozšírený variant inštalácie podlahovej krabic KOPOBOX s přístrojovou deskou PP 80/45/6_LB. Výhodou výrobku je možnosť inštalácie 12-tich montážnych modulárnych prístrojov pre silové aj dátové aplikácie. Do KOPOBOXu 80 sa inštalujú 2ks prístrojových podložiek. Tie sa potom bezpečne pripevnia pomocou skrutiek a oddelia pomocou priečok, ktoré sú súčasťou balenia. Pomáhajú k prípadnému oddeleniu elektrických okruhov a inštalujú sa zasunutím do oddeľovacích rebier. Podložka je taktiež vhodná na inštaláciu modulárnych prístrojov QUADRO, prípadne prístrojov zhodnej konštrukcie napr. firiem ABB, PEHA, Legrand, OBO Bettermann, Schneider Electric Altira.

  

Ďalšou potrebnou súčasťou a zároveň novinkou, ktorá pomôže v praxi elektrikárom pri inštalácii, je univerzálny spojovací diel ku krabici KUL 68-45/ LD a KPRL 68-70/LD. V katalógu sme príslušenstvo označili kódom SKLD 2_NB. Spájanie umožní následnú montáž prístrojov v združených rámčekoch a okamžité združovanie krabíc, keď na mieste behom montáže nemáme špecializované viacnásobné krabice alebo potrebujeme kombinovať rôzne hlboké krabice. Tento malý diel je šikovný aj na iné účely. Slúži ako meradlo roztečí krabíc a mierka prierezu káblov.

Nové výrobky sú od apríla v predaji.

Naše výrobky posúvame ďalej. Pre Vás.